Nauczyciele, rodzice i dzieci z Parchowa mogą odetchnąć z ulgą. Do gminy trafił bus do przewozu uczniów.

Przypomnijmy, że dotychczasowy pojazd, którym dowożono dzieci do szkół został zniszczony. Podczas nawałnicy, która przeszła nad powiatem w sierpniu na auto spadły drzewa. Pojazd nie nadawał się do naprawy.

Beata Szydło, premier, która odwiedziła kilka tygodni temu zapowiedziała, że nowy pojazd trafi do Parchowa. I tak się stało. Nowe auto kupiła fundacja Orlen Dar Serca.

- Każdy wie jaka tragedia nas spotkała, ale teraz spotyka nas bardzo dużo dobra - mówi Andrzej Dołębski, wójt Parchowa. - Jest dużo ludzi o dobrym sercu i zareagowała też premier - i minister edukacji narodowej, która u nas była i zapewniła o pomocy. Pojazd, który otrzymaliśmy pochodzi z fundacji Orlen i jesteśmy za niego bardzo wdzięczni. Przez ostatni miesiąc korzystaliśmy z busa użyczonego przez firmę, która przygotowywała nasz nowy pojazd.

Więcej w piątkowym "Głosie Bytowa/Miastka"

Moto

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!