Przedsięwzięcie ma na celu integrację środowiska oraz zaprezentowanie możliwości osób niepełnosprawnych

Ręcznie wykonane karty świąteczne, pięknie zdobione pisanki, zające z gipsu i barany z czekolady symbolizujące nadejście Świąt Wielkanocnych, to tylko niektóre elementy zorganizowanych już po raz jedenasty w Środowiskowym Domu Samopomocy w Bytowie targów, podczas których prezentowane były własnoręcznie wykonane przez osoby niepełnosprawne ozdoby świąteczne. Zainteresowanie tym przedsięwzięciem było ogromne nie tylko wśród zaprzyjaźnionych ośrodków, ale także wśród mieszkańców miasta, którzy każdego roku chętnie wspierają akcję zainicjowaną przez wychowanków ŚDS.

Przeczytaj także o podsumowaniu 10 lat działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Bytowie

- Naszych Targów Wielkanocnych być może nie udałoby się zorganizować, gdyby nie wsparcie Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego oraz Fundacji "Sprawni inaczej" - wyjaśnia Barbara Chmielecka, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Bytowie. Bardzo cieszymy się również z tego, że każdego roku swoją obecność w tej imprezie zaznacza wielu mieszkańców naszego regionu. Przedsięwzięcie ma na celu głównie integracje naszego środowiska i zaprezentowanie tego, że osoby niepełnosprawne w ciekawy sposób spędzają wolny czas.

Szczegółową relację z tego wydarzenia przeczytasz 5.04 w piątkowym wydaniu Dziennika Powiatu Bytowskiego.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!