Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Bytowie

To już szósta edycja rozpoczęcia sezonu motocyklowego w Bytowie (© Marcin Pacyno)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pasjonaci motocykli z Bytowa po raz szósty organizują w sobotę uroczyste rozpoczęcie sezonu motocyklowego, które zainauguruje nabożeństwo z poświęceniem jednośladów przed kościołem św. Katarzyny w Bytowie. Kolejnym punktem planu jest parada.

Uroczystość kościelna rozpoczyna się o godz. 12.00 na placu kardynała Wyszyńskiego, ale zbiórkę zaplanowano godzinę wcześniej. Po nabożeństwie przy zamku odbędzie się rodzinny piknik z grochówką i kiełbaskami za darmo. Zgromadzonym chwile umili DJ.

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Bytowie ma zgromadzić ponad 1000 motocykli. Taka ilość pozwoli pobić rekord z ubiegłego roku.

- Do zamku dojedziemy paradą ulicami Bytowa - mówi Michał Korobowicz, organizator rozpoczęcia sezonu.


Zobacz galerię zdjęć z ubiegłorocznej edycji rozpoczęcia sezonu motocyklowego w Bytowie

38-letni Korobowicz jest pomysłodawcą tej imprezy i z roku na rok jego inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Nie jest związany z żadnym klubem motocyklowym. Nieustannie podkreśla też, że celem uroczystego rozpoczęcia sezonu jest zachowanie rodzinnego charakteru tej imprezy. Dlatego też na nabożeństwo, na paradę i piknik przed zamkiem zaprasza całe rodziny.

- Jesteśmy grupą pasjonatów i zależy nam na tym aby wszyscy motocykliści trzymali się razem. Warto jednak zaznaczyć, że rozpoczęcie sezonu nie jest dla samych motocyklistów. Bardzo chętnie powitamy wszystkich mieszkańców Bytowa oraz okolicznych wsi i miasteczek. Idea jest taka, że jest to piknik rodzinny. Żeby każdy zobaczył, że motocykliści to normalni ludzie - komentuje Korobowicz.

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego już w sobotę 13 kwietnia od godz. 11.00 na rynku w Bytowie.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Jay (gość)

Patrząc wstecz, za takie poczynania można było wylądować na stosie.
Ale własna wiara, własne sumienie.

Zeus (gość)

Do (rh- oraz buu ).Z waszych wypowiedzi wnioskuję ,że jesteście typowymi zawistnymi BURAKAMI. Zazdrościcie ludziom .którzy mają jakąś pasję w życiu ,dawcą możesz zostać nawet Ty. Ja jestem z własnego wyboru . Pozdrawiam LWG

buu (gość)

Na zdjęciu widzę: Gienka, Mietka i Zbyszka, reszty nie poznaję.. Wszyscy mają rodziny i żona ich bije. Rozumiem że muszą odreagować.