Recytowali poezję Adama Mickiewicza Konkurs zorganizował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy

Poezja Adama Mickiewicza była tematem przewodnim konkursu zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy. To już VI edycja.
Pamiątkowe zdjęcie uczestników konkursu
 ZSP Łodzierz

Konkurs odbył się w I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Miastku.

- Celem konkursu było propagowanie kultury języka polskiego i odkrywanie piękna utworów lirycznych naszego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza - mówi Mariusz Treder, dyrektor ZSP w Łodzierzy.

W tegorocznej edycji wzięło udział 26 recytatorów z 9 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu bytowskiego.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Halina Wojalska – wieloletni nauczyciel języka polskiego w miasteckim liceum, Bernadeta Zwolska – nauczyciel i bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Miastku i Beata Grzybowska - nauczycielka języka polskiego w ZSP w Łodzierzy.

W kategorii szkół gimnazjalnych wygrała Anna Czarnowska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku. Druga była Daria Krzoska z Gimnazjum w Borowym Młynie, a trzecia Klaudia Napieraj z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrała Kinga Kowalka (Zespół Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Bytowie) przed Karoliną Stenke (Zespół Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Bytowie), a na trzeciej pozycji uplasował się Sebastian Świątek Brzeziński (Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Miastku).

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i upominki ufundowane przez Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe. Konkurs przygotowały polonistki Magdalena Radziszewska i Katarzyna Jończyk z ZSP w Łodzierzy.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.