"Zwiedzanie" szpitala w Bytowie rozpoczęło się o godzinie 8.30. Około 10.00 radni powiatu bytowskiego pojadą do Miastka, aby obejrzeć tamtejszą placówkę

Informację o zwiedzeniu Szpitala Powiatu Bytowskiego przewodniczący Rady Powiatu Bytowskiego przekazał radnym podczas ostatniego posiedzenia. Dziś jak mówił jeszcze przed rozpoczęciem "wycieczki", przedsięwzięcie ma na celu lepsze zorientowanie się radnych przed podjęciem ważnych dla szpitala decyzji. Wśród grupy radnych powiatowych znalazł się również Jerzy Barzowski, radny sejmiku wojewódzkiego.

- Widać, że w szpitalu jest wiele do zrobienia, ale też na uwagę zasługuje fakt, że wiele już zostało zrobione - stwierdził Jerzy Barzowski.

Przeczytaj także o posiedzeniu radnych w starostwie, podczas którego prezentowany były warianty podziału Szpitala Powiatu Bytowskiego

Radni pod przewodnictwem naczelnej pielęgniarki bytowskiego szpitala obejrzeli nie tylko oddziały, ale również budynek administracji. Z wizyty powiatowych radnych ucieszyła się Renata Wodzisławska-Trzcińska, ordynator oddziału noworodków.

- Cieszę się, że panowie się u nas pojawili, powiedziała zaskoczona wizytą Renata Wodzisławska-Trzcińska. Pracuję tutaj od maja,ale chyba nie jest tajemnicą, że należałoby zrealizować tu szereg inwestycji. Musimy jakoś zachęcić pacjentki do tego, aby przychodziły do nas rodzić. Dziś medycyna jest ściśle powiązana z ekonomią - podkreśliła ordynator oddziału noworodków.

Więcej komentarzy w tej sprawie przeczytasz 17.05. w piątkowym wydaniu Dziennika Powiatu Bytowskiego.

Komentarze (21)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

lolo (gość)

I dalej zakłamanie.Dlaczego nie ma zdjęc ze zwiedzania szpitala w Miastku?Bo jast ładniejszy?Tu tez oprowadzała p.Płotek.Cenzura,czy co?

Pacjent (gość)

Mało szpitali padło - bo samorządy wola utrzymywać choćby zgliszcza ,tylko zeby szpitala nie zamykać - bo to grozi utrata wyborców. Szpitale otym wiedza i mogą mieć gdzieś pacjentów..( zreszta zwykle i tak są kolejki). A lody sie kręcą i tak..

LUCJA (gość)

No ale jak nie będzie szpitala w ogóle, to w niektórych przypadkach karetka z zawałowcem może nie dojechać do Kościerzyny i pacjent w drodze umiera. Czy na takie ryzyko możemy się zgodzić ?

mieszkaniec bytowa (gość)

Radni i bytowscy lekarze co mozna o nich powiedziec ?? Na temat radnych pokazuja sie tam bo im za to placa kazda ich sesja i pokazywanie sie publiczie to tylko wiecej pieniedzy w portfelu. na temat lekarzy z bytowskiego szpitala hmmm... wiekszosc to niedouczeni lekarze lub niektorzy z nich powinni juz dawno byc na emeryturze.ten szpital juz dawno powinien byc zamkniety wiec po co ladowac tam piedziadze? skoro i tak nie bedzie zadnego efektu ?? po co te wycieczki radnych? ten szpital to powinna byc przychodnia dla zwierzat. Ludzie nie bujcie sie wyrazic swojego zdania dobrze wiecie jaka sytuacja panuje w tym szpitalu

CYC (gość)

W dniu 16 maja o godzinie 9.00 w sali nr 206 w STAROSTWIE odbędzie się dyskusja na temat zmian organizacyjnych szpitala - wszyscy zainteresowani dalszymi losami szpitala powinni w tym spotkaniu uczestniczyć.
Naczelna pielęgniarka pokazała radnym powiatowym sale i korytarze, ale nie zapoznała z kondycja finansową. Ponadto radni powinni wysłuchać głosu mieszkańców powiatu w tej sprawie. Za parę miesięcy może być za późno, dlatego teraz należy włączyć się do akcji !

alex (gość)

Trzeba zaistniec zblizaja sie wybory, warto sie pokazac, jako radny walczacy o szpital. W pzryszlosci powie sie walczylismy ale sie nie udalo...hihihihihihi

burak (gość)

Całe to "zwiedzanie" szpitala przez radnych można uznać jedynie za wydarzenie wizerunkowo-medialne i nic więcej. Bez wątpienia Zarząd Powiatu ma poważny problem ze szpitalem, który stworzył sobie sam na własne życzenie i każde rozwiązanie tego problemu będzie złe. Wciąganie teraz w te decyzje radnych ma na celu odwrócenie i rozcieńczenie odpowiedzialności za szpital, którą ponoszą solidarnie Zarząd Spółki i organ wykonawczy podmiotu tworzącego szpital, czyli Zarząd Powiatu Bytowskiego, będący jednocześnie Zgromadzeniem Wspólników Spółki. Największym winowajcą jednak jest tutaj Starosta, który nie tylko nie przedstawił dotychczas żadnego pomysłu na ratowanie szpitala, ale – co gorsza – torpedował wszystkie pojawiające się inicjatywny mające poprawić sytuację. Gdyby radni powiatowi mieli odrobinę oleju w głowie to po tym „zwiedzaniu” szpitala powinni natychmiast wezwać na dywanik Starostę i zapytać, jaki ma plan naprawczy a w przypadku braku takiego planu rozważyć wniosek o jego odwołanie ze stanowiska, bo to on osobiście i politycznie odpowiada za ochronę zdrowia w powiecie.

KOX (gość)

Informacja dla niewtajemniczonych a interesujących się szpitalami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Burmistrz Miastka ma uchwałę Rady Gminy o woli przyjęcia szpitala w części Miasteckiej.
Teraz radni ci wycieczkowicze muszą podjąć uchwałę o podziale szpitala i wyrażeniu zgody na przekazania tej części dla Miastka. Jakie będą skutki finansowe takiej decyzji pewnie zastanawiają się wszyscy ? Odpowiedz jest następująca: wynik finansowy szpitala powiatowego, a więc Miastka i Bytowa razem za rok 2012 zamknął się stratą 5.300.000,- zł.
Domniemać należy że w roku 2013 strata ta będzie jeszcze wyższa gdyż kontrakt z NFZ w Gdańsku jest skromniejszy, bo ilość osób korzystających z usług z tych szpitali spada co roku, a koszty utrzymania szpitala wzrosną o 6 % inflacji tj około 1.500.000,00 zł. Do tego należy doliczyć koszty zarządu nowej spółki lub dyrekcji w Miastku około 300.000,- zł.
Razem strata na służbie zdrowia za rok 2013 będzie wynosiła 7.100.000,- zł.
Co dalej ???????????????

Goch (gość)

Jak oglądał ten grubas w okularkach z Lipnicy to już po Szpitalu, Ten to tylko potrafi cukierki jeśc i na lewo przykumac - Masakra. Nie długo to on pęknie co raz grubszy jest - służy mu posadka radnego i nieudanego urzędnika

anty (gość)

Potrafię zrozumieć,że się kogoś z jakiegoś powodu nie lubi, ale tego typu komentarze są beznadziejne. Pewnie autor ma poważne kompleksy. Żenada...

donek (gość)

szpital już nigdy nie wyjdzie na prostą bo rządzi taki RUDY KOLOROWY NIEUDACZNIK. Oko to może zawieszać na pielęgniarce bo tylko jemu to pozostało ,VIAGRA nie dała rady pobudzić rudego to i pielęgniarka też nie da rady.

CYC (gość)

Szpital Powiatu Bytowskiego to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, po kilku latach działalności traci płynność finansową. Rada Powiatowa musi przyjąć uchwałę co dalszego losu tej jednostki. Starosta przygotował 5 wersji, ale problem w tym, że w każdej z nich jest strata. Wniosek z tego taki, że szpital padnie, jest to kwestia czasu. Problem w tym, że nie dociera to do nikogo, ani mieszkańców powiatu, ani załogi szpitala. Co to będzie za powiat bez szpitala !