Pracownik Policji z Komendy w Kościerzynie zajął III miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski

Joanna Surażyńska
Pracownik Policji z Komendy w Kościerzynie zajął III miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w Łucznictwie osób niepełnosprawnych w Żywcu. Wygrana pozwoli mu wziąć udział w starcie w mistrzostwach Europy, które odbędą się w tym roku w Szwajcarii.

W minioną sobotę w Żywcu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie osób niepełnosprawnych. W zawodach startowało 11 klubów z całej Polski. Kościerzynę reprezentował m.in. pracownik policji
Leszek Słomiński.

Pracownik wydziału kryminalnego startował w konkurencji strzelania z łuku z odległości 18 m do tarczy
trzystrzałowej. Dzięki swoim umiejętnościom zdobył brązowy medal. Zdobycie III miejsca jest przepustką do udziału w mistrzostwach Europy, które odbędą się jesienią tego roku w Szwajcarii. Leszek Słomiński z Policją związany jest od 11 lat. Na co dzień pracuje na stanowisku operator urządzeń elektronicznych w zespole ds. statystyki przestępczości wydziału kryminalnego.

Od wielu lat trenuje łucznictwo. Reprezentował również nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Korei Południowej (2007), mistrzostwach Europy w Czechach (2008), dwóch Pucharach Europy w Anglii. Jego marzeniem jest reprezentowanie naszego kraju na Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro w Brazylii.