Kolizja z udziałem radnego Megiera Kolizja z udziałem radnego Megiera

Kolizja z udziałem radnego Megiera (© Marcin Pacyno)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mało brakowało, a doszłoby do tragedii. Na szczęście skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Piszemy dziś o tej i innych kolizjach w okresie świątecznym.

W okresie świątecznym na drogach powiatu bytowskiego obyło się bez ofiar śmiertelnych i ciężko rannych, ale policjanci i strażacy zupełnie bezczynnie w komendach nie siedzieli.

Trzy dni przed Wigilią, między Raduszem a Wierszynem (gm. Kołczygłowy), 43-letni kierowca volkswagena golfa uderzył w drzewo, po tym jak próbował ominąć nietrzeźwego 46-letniego rowerzystę. Kierowca jednośladu miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

– Odbił na prawe pobocze gdy zauważył, że pijany rowerzysta jedzie lewą stroną jezdni. Po uderzeniu w drzewo został lekko ranny. Obrażenia miała też pasażerka, ale po opatrzeniu oboje szybko opuścili szpital – mówi Michał Gawroński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bytowie.

Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

– Poza tym święta minęły dość spokojnie. Mimo złej aury, szczególnie dzień przed świętami, było tylko kilka kolizji – podkreśla Gawroński.

Do jednej z nich doszło na drodze z Bytowa w kierunku Lipnicy. Na łuku drogi kierowca starego vw passata nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi stracił panowanie nad swoim autem.

– Zaczęło go stawiać bokiem. Uciekałem przed nim. Gdy myślałem, że się uda zjechałem do rowu, a ten samochód we mnie uderzył – opowiada Wojciech Megier z Zapcenia, kierowca mercedesa, który był uczestnikiem tego wypadku.

Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, ale auta nadają się do kasacji.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!