Powiat bytowski: Album w prezencie. Zatrzymamy czas na starych pocztówkach

W sobotę 28.08 do Dziennika Bałtyckiego dołączymy niezwykły prezent. Będzie to album przedstawiający Bytów, Miastko i okolice na starych fotografiach. Jego wydanie nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych partnerów, w tym bytowskiego kolekcjonera Jerzego Saldata.

Jedna z pocztówek Jerzego Saldata
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Jedna z pocztówek Jerzego Saldata. Ul. Drzymały w Bytowie (© Archiwum)

– Gdy w 2001 roku otrzymałem od przyjaciela z Hamburga dawną pocztówkę z widokiem Bytowa, nie przypuszczałem, że stanie się ona początkiem mojej pasji, zbierania starych pocztówek naszego regionu – mówi Saldat. – Kto by pomyślał przed laty, że taka mała karteczka zatrzyma czas i zachowa w pamięci miejsca i budowle, które odeszły w zapomnienie wraz z upływem lat.

W swojej dziewięciu letniej pasji Saldat wydał dwa albumy: „Bytów i okolice na dawnych pocztówkach” (2004 r.) oraz „ Bytów. Dwa oblicza miasta” (2006 r.). Trzeci będzie prezentem dla naszych Czytelników.

Komentarze (3)

avatar
avatar
wujeksamozło (gość)

Szanowni Państwo żurnaliści, znowu te literówki i błędy stylistyczne. Nie można wydać czegoś w swojej pasji, a zwłaszcza cyt."dziewięciu letniej". Warsztat literacki pożal się Panie Boże.

avatar
patrlok (gość)

"Będzie to album przedstawiający Bytów, Miastko" - A cóż to za małżeństwo?. Przestańcie wreszcie kojarzyć ten znienawidzony Bytów z Miastkiem. - Jest to "małżeństwo" nie do skonsumowania. To są dwa zupełnie inne światy, z rożnych planet. Tu jest tak ogromna różnica, jak między wodą i ogniem. Akurat w tym przypadku, Miastko woli zostać singlem, niż tworzyć parę ze szkodliwym "partnerem", jakim od 10 lat jest Bytów. To ze Miastko jest z przymusu w tzw bytowskim powiecie, to wcale nie oznacza iż trzeba o nim wspólnie pisać jak i ustawiać w jednym albumie. Miastko ma swoją tożsamość, swoją kulturę, swoją małą ojczyznę (ziemię miastecką) - którą kocha. Oraz tu wychowane pokolenia ludności której nikt nie zdoła s kaszubić. Dlatego zwracam się do lokalnych pismaków o godne tego uszanowanie.

Wybierz kategorię