Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw było w lipcu prawie o 100 zł wyższe niż w skali kraju i wyniosło 4591 zł brutto Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw było w lipcu prawie o 100 zł wyższe niż w skali kraju i wyniosło 4591 zł brutto

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw było w lipcu prawie o 100 zł wyższe niż w skali kraju i wyniosło 4591 zł brutto. To wzrost o ponad 200 zł w stosunku do roku poprzedniego - cieszą się władze województwa. (© archiwum db)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku ogłosił, że na osoby poszukujące pracy w sierpniu tego roku czekała rekordowa liczba 12 tys. ofert zatrudnienia. Nowi inwestorzy, spadek bezrobocia, rosnąca liczba ofert pracy i podwyżki płac - tak prezentują się statystyki woj. pomorskiego.

- Bezrobocie w Pomorskiem należy do najniższych w Polsce i wynosi ok. 5,9 proc., podczas gdy dla całego kraju kształtuje się na poziomie ok. 7,1 proc. Wojewódzki Urząd Pracy ogłosił, że na osoby poszukujące pracy w sierpniu tego roku czekała rekordowa liczba 12 tys. ofert zatrudnienia. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw było w lipcu prawie o 100 zł wyższe niż w skali kraju i wyniosło 4591 zł brutto. To wzrost o ponad 200 zł w stosunku do roku poprzedniego - cieszą się władze województwa i dodają, że polepszająca się sytuacja na rynku pracy przyciąga na Pomorze coraz więcej nowych mieszkańców.

Jak wynika z opublikowanego właśnie przez Urząd Marszałkowski raportu, o atrakcyjności naszego regionu świadczy również intensywnie rozwijający się sektor produkcji. Inwestują u nas zarówno giganci, jak i mniejsze firmy badawczo-rozwojowe.

- Obserwujemy wzrastające zainteresowanie województwem pomorskim. Spodziewamy się, że ten rok będzie rekordowy pod tym względem. Zamknęliśmy z sukcesem już 9 nowych projektów inwestycyjnych, które w najbliższym czasie przyczynią się do utworzenia 2,2 tys. miejsc pracy w regionie, a to jeszcze nie koniec - mówi Wojciech Tyborowski z Agencji Rozwoju Pomorza.

Zdaniem marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka, rozwój naszego regionu to efekt przede wszystkim wieloletniej pracy na rzecz biznesu.
- Zainteresowanie wśród inwestorów rośnie m.in. dzięki działaniu inicjatyw samorządowych oraz bliskiej współpracy wszystkich instytucji zaangażowanych w biznesowy rozwój regionu, wśród których należy wymienić m.in. projekty skierowane na wspieranie start-upów w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym czy w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Jak się okazuje, Pomorze jest coraz bardziej atrakcyjne nie tylko dla przedsiębiorców, ale też turystów. Sam tylko Gdańsk w okresie od czerwca do sierpnia tego roku odwiedziło blisko 840 tys. gości. Już od lat najchętniej odwiedzają nas Niemcy, Anglicy i Skandynawowie.
- Pogoda nas w tym roku nie rozpieszczała, a mimo tego w Gdańsku padł rekord liczby gości. To świadczy o tym, że nasze miasto ma bardzo wiele atrakcji do zaoferowania, niezależnie od aury - mówi Łukasz Wysocki, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Kaźmierczak: Mamy koniunkturę gospodarczą. Firmy zarabiają pieniądzeBiznes

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

stg (gość) (Nie Bolek)

Proszę dać spokój temu 'prawemu' obywatelowi.... jakbym miał tyle kont też bym o kilku zapomniał i może o jednym lub dwóch mieszkaniach.... he he. Toż to jedna z ostatnich ostoi tzw. demokracji wg definicji platformersów... he he.

^;;^ (gość)

Pomorze było atrakcyjne dla Michała Tuska na lotnisku w gdansku i Marcina Plichty razem z Adamowiczem tez na tym samym lotnisku. To byly najatrakcyjniejsze lata szabrownikow niemieckich ale przyszedł Komendant Jared Kwakwa i budynie ryzawe beda zakopani na metr w bagnie

Na pohybel UE!!! (gość)

Finlandia, Białoruś, Ukraina, Serbia, Bośnia i Macedonia muszą być w NATO!!! a potem w Międzymorzu!!!!