Pomorski Turniej "Mistrz układania puzzli". Na podium Chojnice, Kościerzyna i Człuchów ZDJĘCIA WIDEO

Beata Gliwka
Drużyna z Chojnic zdobyła tytuł mistrza w I Pomorskim Turnieju „Mistrz układania puzzli” Szkół Przysposabiających do Pracy. Ułożenie 120 finałowych puzzli zajęło jej trzem zawodnikom... 9 minut. Drugie miejsce zdobyła trzyosobowa dziewczęca drużyna z Kościerzyny, a trzecie – mieszana ekipa z Człuchowa.

I Pomorski Turniej „Mistrz układania puzzli” Szkół Przysposabiających do Pracy odbył się w czwartek (26.04) w Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Człuchowie. Udział wzięło w nim 10 drużyn ze szkół w Człuchowie, Chojnicach, Kościerzynie, Tursku (k. Miastka) i Bytowie. W pierwszym etapie wszyscy układali na czas 120-elementowe jednakowe puzzle. Sześć pierwszych drużyn przeszło do etapu drugiego, a potem trzy najlepsze zmierzyły się z widokiem człuchowskiego zamku – puzzle liczące 120 elementów zostały specjalnie zamówione na tę okazję przez organizatorów. We wszystkich etapach bezkonkurencyjni byli zawodnicy i zawodniczka z Chojnic. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i upominki. Już zapowiedzieli, że chętnie wrócą na kolejną edycję.