Jest prawdziwą tegoroczną sensacją w Gdyni. Pojawił się przy nabrzeżu Francuskim (obok Dworca Morskiego) 23 czerwca około południa. To najdłuższy i największy pod względem tonażu statek pasażerski, jaki kiedykolwiek pojawił się w polskich portach.

„Norwegian Getaway” zbudowany został w 2014 r. Według danych armatora - kompanii Norwegian Cruise Line - na pokład może zabrać 3963 pasażerów oraz 1646 członków załogi. Jego długość to 325,7 metrów (GT 145,655). Wycieczkowiec ma na pokładzie wszystko, co pasażerom do szczęścia może być potrzebne. Poza licznymi restauracjami, barami, teatrem, galerią - czyli podstawą tego, co obecnie na luksusowych „pasażerach” się znajduje - są tu m.in.: ogromny park linowy, ściana wspinaczkowa, klatka linowa ze zjeżdżalnią, a dla najodważniejszych - wąskie platformy, wychodzące kilka metrów poza obręb statku.


Autor: Agnieszka Fijałkowska

Dotychczasowy rekord pod względem wielkości należał do cumującego w gdyńskim porcie w 2007 roku statku „Navigator of the Seas” (GT 139,570), a rekord długości do „Celebrity Eclipse” (317 m długości).

Wycieczkowce w Gdyni [ZDJĘCIA] Jakie statki zawiną w sezonie do portu?„Norwegian Getaway” wpłynął do Gdyni w ramach 9-dniowego okrężnego rejsu, który rozpoczął się w Kopenhadze. W ramach tej podróży - oprócz naszego miasta - odwiedzi Warnemunde, Tallin, St. Petersburg i Sztokholm. Cena rejsu - w zależności od kabiny - rozpoczyna się od 1449 euro za osobę. Statek cumuje w Gdyni do godz. 21. Najlepszym miejscem do jego obserwacji będzie molo koło Kapitanatu Portu.


Turystyka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!