Nocny Bieg Świętojański z PKO BP w Gdyni. Tomasz Grycko wygrał [WYNIKI, ZDJĘCIA]

pk
Przemysław Świderski
W piątek, dokładnie o godz. 23.59 wystartowali uczestnicy kolejnego już Biegu Świętojańskiego. Zwyciężył Tomasz Grycko. To jego trzeci triumf w cyklu PKO Grand Prix Gdyni. 24-letni biegacz z Władysławowa ponownie był poza zasięgiem przeciwników. Zawody ukończyło 4712 osób.

24-letni zawodnik w Nocnym Biegu Świętojańskim nie dał najmniejszych szans rywalom. Grycko rozpoczął mocno i od samego początku znajdował się na czele biegu. Na półmetku miał już ponad 20 sekund przewagi, która w drugiej części dystansu zdołała jeszcze urosnąć. Biegacz z Władysławowa jako jedyny przekroczył linię mety przed upływem 30 minut.

Drugie miejsce zajął Rusłan Sawczuk, trzecie Abderrahim Elasri, zaś czwarte Paulo Werecki. Dopiero na piątej pozycji sklasyfikowano kolejnego Polaka - Marka Kowalskiego.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Izabela Trzaskalska, która wyprzedziła Olenę Seldziuk i Ewelinę Paprocką.

Nocny Bieg Świętojański nie cieszył się w tym roku taką popularnością jak dwanaście miesięcy temu. Wówczas na mecie sklasyfikowano aż 6494 osób. Tym razem 10 kilometrów w Gdyni pokonało "tylko" 4712 biegaczy, z czego 1587 z nich to kobiety.

Wyniki Nocnego Biegu Świętojańskiego

Kolejny bieg z cyklu PKO Grand Prix Gdyni odbędzie się 11 listopada. Będzie to Bieg Niepodległości.