Młodzi piłkarze Lipniczanki najlepsi w II Mistrzostwach Gminy Lipnica [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

MACIEJ WAJER
Pięć zespołów rywalizowało w II Mistrzostwach Gminy Lipnica w Halowej Piłce Nożnej. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna gospodarzy.

Organizatorem tej niecodziennej imprezy sportowej był Klub Sportowy Lipniczanka Lipnica. Nad prawidłowym przebiegiem całego turnieju czuwał Jarosław Kozłowski, kierownik wspomnianego klubu.

Do rywalizacji przystąpiło pięć ekip z powiatu bytowskiego słupskiego, a także chojnickiego. Były to drużyny Sparty Konarzyny, Kaszubii Studzienice, Potęgowa, Drutexu Bytovii Bytów oraz gospodarzy, czyli Lipni-czanki Lipnica. W zawodach wzięli udział piłkarze rocznika 2004. Dodajmy, że każdy mecz trwał 20 minut (2 razy po 10 minut). W meczu otwarcia zagrali młodzi futboliści Drutexu Bytovii Bytów oraz Sparty Konarzyny. Przez dużą część pierwszej odsłony toczył się wyrównany pojedynek. Jako pierwsi bramkę zdobyli piłkarze z Konarzyn. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza odsłona spotkania. W drugiej części zawodnicy Sparty podwyższyli na 2:0 i takim wynikiem zakończył się ten pojedynek. W drugim spotkaniu rywalizowały zespoły KS Potęgowo i Lipniczanki. W tym przypadku przewaga gospodarzy była bardzo wyraźna. Już na początku meczu strzelili oni bramkę, jednak na kolejną trzeba było poczekać do drugiej połowy. W jej końcówce Potęgowo zdobyło również bramkę i mecz zakończył się zwycięstwem Lipniczanki 2:1. W kolejnym starciu zagrały drużyny Kaszubii Studzienice i Drutexu. W tym przypadku mecz zakończył się remisem 3:3. W spotkaniu Sparty Konarzyny z Potęgowem padła tylko jedna bramka, a zdobyli ją zawodnicy z Potęgowa. Remisem zakończyło się również spotkanie Kaszubii Studzienice ze Spartą. Obydwie drużyny zdobyły po trzy gole. Grad bramek padł z kolei w meczu Lipniczanki z Bytovią. Gospodarze ograli swoich rywali aż 8:1. Spotkanie Kaszubii z Potęgowem zakończyło się wynikiem 3:2 dla tej pierwszej ekipy. Niezwykle jednostronny przebieg miała rywalizacja pomiędzy Lipniczanką a Spartą. Gospodarze turnieju zaaplikowali rywalom 11 goli, nie tracąc żadnej bramki. W pojedynku Bytovii z Potęgowem lepsi okazali się piłkarze z Bytowa, którzy wygrali 5:2. W ostatnim meczu Lipniczanka pokonała Kaszubię4:1. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk pela z Kaszubii Studzienice. Z kolei nagroda dla najlepszego bramkarza powędrowała do Daniela Trzecińskiego z Lipniczanki. Królem strzelców został Andrzej Kopp-Ostrowski z Lipniczanki, który zdobył 11 goli. W zwycięskiej drużynie gospodarzy zagrali: Daniel Trzeciński, Hubert Megier, Krzysztof Wnuk-Lipiński, Dominik Stoltmann, Maciek Kiedrowski, Maciej Szyca, Kamil Rudnik, Tomasz Bruski,Hubert Łącki, Andrzej Kopp Ostrowski. Trenerem drużyny Lipniczanki był Jarosław Kozłowski.