Miastko przywitało kajakarzy Daniela Gietkę i Patrycję Kiedrowską biorących udział w Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles. Patrycja Kiedrowska zdobyła złoty medal na dystansie 500 m i brązowy na 200 m. Daniel Gietka zdobył w obu konkurencjach dwa srebra.

Pomimo padającego deszczu olimpijczyków o trzeciej w nocy w parku miejskim w Miastku witali kibice i nauczyciele ze szkoły w Tursku, w której uczyli się olimpijczycy.

- Jestem szczęśliwy. Nie wiem co mam powiedzieć. Jestem zmęczony po podroży. Zdobyłem dwa srebrne medale. Wyścigi były bardzo ciężkie i trudne. Na 200 i 500 m przegrałem z Niemcem. Na tym pierwszym dystansie zabrakło mi ułamka sekundy do zwycięstwa. Bardzo się cieszymy, że po powrocie witają nas kibice i nauczyciele. W Los Angeles spędziłem piękny czas, poznałem inny świat – komentował Daniel Gietka zaraz po przyjeździe do rodzinnej miejscowości.


Przeczytaj również o Jarmarku Pomorskim w Bytowie

Na dystansie 500 m Patrycja Kiedrowska o podium walczyła z reprezentantką Rosji.

- Również jestem szczęśliwa z osiągniętego sukcesu. Przyznam, że dość ciężko było wywalczyć złoto – mówiła Patrycja Kiedrowska.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mija (gość)

Jesteśmy dumni z Was , jesteście chlubą naszego miasta . Z serca dziękuję . A dla Was wiele szczęścia , spełnienia marzeń , i wszystkiego dobrego w życiu .