Droga Trzebiatkowa – Tebowizna połączyła dwie gminy Droga Trzebiatkowa – Tebowizna połączyła dwie gminy

Droga Trzebiatkowa – Tebowizna połączyła dwie gminy (© Marcin Pacyno)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Trzebiatkową w gminie Tuchomie i Tebowiznę w gminie Lipnica połączyła zupełnie nowa droga asfaltowa. W sobotę o godzinie 15 zostanie oficjalnie otwarta.

– Spotkamy się na skraju dwóch gmin – mówi Rafał Narloch, wójt gminy Lipnica. Jerzy Lewi Kiedrowski, wójt gminy Tuchomie, dodaje. – Zostanie tam zamontowana tablica informująca, że ta droga łączy dwie gminy. Będą na niej dwa herby, podpisy wójtów i radnych.

Nowa droga to pierwsza inwestycja powstająca od podstaw z udziałem dwóch samorządów lokalnych. Również jedna z pierwszych w województwie Pomorskim.

– Jest zupełnie nowa i liczy sobie około 4 km – mówi wójt gminy Tuchomie. – Pierwotnie miała kosztować ponad 3 mln zł, ale po przetargu wyszło 1,8 mln zł. Każdy samorząd wyłożył po ok. 50 procent.

Gminy otrzymają teraz refundację z Regionalnego Programu Operacyjnego, wyższą niż pierwotnie przyznał Zarząd Województwa. Zamiast 55 będzie 85 procent.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

syf (gość)

oddamy też świętego i starego jana gratis. ... no dobra dołożymy też jedna kobitę z UG, tak tak renia musi odejść

goch (gość)

Połaczyli już posterunki jeszcze władzę trzeba połączyć,przydałby się taki Rafał w Tuchomiu.