Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy

15 października po raz piętnasty odbył się Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy. W komisji oceniającej występy młodzieży znalazły się pracownice Biblioteki Publicznej w Miastku, czyli Bernadeta Zwolska i Urszula Szyca. Oceniały recytatorów w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.
 Katarzyna Tamborska

Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów komisja postanowiła, że pierwsze miejsce w pierwszej kategorii zajął Michał Zabrocki, a drugie Iga Marciszonek (reprezentowali SP nr 2 w Miastku). Na trzeciej pozycji uplasowała się Kinga Potomska ze szkoły podstawowej w Świerznie. W kategorii szkół gimnazjalnych nie miała sobie równych Sylwia Świątek-Brzezińska z Zespołu Szkół w Brzeźnie Szlacheckim. Drugie i trzecie miejsce zajęli przedstawiciele Zespołu Szkół w Borowym Młynie: Kamil Depka Prądzyński i Aleksandra Kaszubowska.

W najstarszej kategorii wiekowej najlepsza okazała się Konstancja Świątek Brzezińska z ZSOiT w Miastku. Drugie miejsce zajął Adrian Krysiak, a trzecie Piotr Chlebowski. Oboje reprezentowali Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Miastku.

Przeczytaj również o X Pomorskim Konkursie Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej

Swoją obecnością konkurs uświetnili: radny sejmiku województwa pomorskiego Mirosław Batruch, wicestarosta bytowski Zbigniew Batko, burmistrz Miastka Roman Ramion, proboszcz parafii pod wezwaniem NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku ks. Jan Cychowski, proboszcz parafii grecko-katolickiej pod wezwaniem św. Olgi i Włodzimierza ks. Stefan Prychożdenko. Zwycięscy konkursu otrzymali z rąk zaproszonych gości nagrody i dyplomy. Przyjęli również gratulacje i wyrazy uznania. Dyplomy wręczono również pozostałym uczestnikom. Podziękowałem również wszystkim tym, dzięki którym uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. Byli to: Jan Basara, Roman Ramion, Mirosław Batruch, a także Leszek Waszkiewicz starosta powiatu bytowskiego. Dziękuję także organizatorom konkursu: Beacie Grzybowskiej, Magdalenie Radziszewskiej, Joannie Treder i Maciej Batruch, a także dla Agnieszki Dust Brzezińskiej za przygotowanie dekoracji na konkurs. - mówi dyrektor ZSP w Łodzierzy Mariusz Treder.

Tekst: Zbigniew Dorawa

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.