Konkurs na najlepszy biznesplan został rozstrzygnięty Konkurs na najlepszy biznesplan został rozstrzygnięty

Konkurs na najlepszy biznesplan został rozstrzygnięty (© materiały prasowe )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Celem organizacji konkursu było kreowanie postaw przedsiębiorczych wśród osób do niego przystępujących oraz podniesienie poziomu wiedzy z zakresu zakładania i prowadzenia własnej działalności.

Konkurs został ogłoszony 10 kwietnia. Mogli do niego przystąpić wszyscy uczniowie szkół objętych projektem: „W zawodzie jak ryba w wodzie” tj.: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku, Zespół Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Bytowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bytowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie. Swoje kandydatury zainteresowani uczniowie mogli zgłaszać do 29 marca. Kryterium wyboru była frekwencja na zajęciach realizowanych w ramach projektu „W zawodzie jak ryba w wodzie” oraz pomysł na działalność gospodarczą w kontekście potrzeb rynku pracy.

Przeczytaj również o tym, jak Zespół Szkół Ekonomiczno-Rolniczych realizuje projekt "Wojna i pokój"

Spośród 21 złożonych ofert komisja konkursowa wybrała 20 najwyżej ocenionych prac, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu. Ich autorzy zostali skierowani na weekendowe szkolenie wyjazdowe, które odbyło się w Ustce. Trwało 15 godzin i obejmowało takie zagadnienia jak: zakładanie i prowadzenie własnej firmy, prawo pracy, ubezpieczenia społeczne, podstawy marketingu oraz biznesplanu. Ponadto każdej z tych osób przysługiwały jeszcze po 3 godziny indywidualnego doradztwa z zakresu przygotowania i tworzenia biznesplanu.

Trzy najwyżej ocenione prace:
- I miejsce (77 pkt.) Karolina Dzierzyńska, ZSP Łodzierz – firma transportowo-spedycyjna
- II miejsce (76 pkt.) Iwona Głodowska, ZSER Bytów – gospodarstwo agroturystyczne prowadzące rehabilitację dla dzieci
- III miejsce (75 pkt.) Magdalena Sycz, ZSOiT Miastko – organizacja imprez okolicznościowych

Nagrodami w konkursie były bony na zakup sprzętów komputerowych o łącznej wartości 4 tys. zł

Liceum

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!