II Liga: Chojniczanka Chojnice wygrała u siebie z Górnikiem Wałbrzych

Piotr Furtak
Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Chojniczanki. Dzięki trzem punktom zdobytym w meczu z zespołem Górnika Wałbrzych ekipa z Chojnic awansowała aż o 7 miejsc w tabeli.

Mecz rozpoczął się wręcz idealnie dla podopiecznych Mariusza Pawlaka. Już w 3 minucie spotkania, po wrzutce z rzutu rożnego, Michał Szałek umieścił piłkę w siatce przyjezdnych. Pierwsza odsłona spotkania nie była emocjonującym widowiskiem. Niezłe okazje bramkowe mieli Orłowski i Feruga. Ten pierwszy fatalnie jednak przestrzelił, a drugi uderzył w poprzeczkę.

Bytovia liderem II ligi gr. zachodniej!

W drugiej połowie spotkania chojniczanie w większym stopniu skupili się na defensywie. Piłkarze z Wałbrzycha po wznowieniu gry nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i wszystko wskazywało na to, że kolejne bramki będą jedynie kwestią czasu. Wprawdzie efektu bramkowego nie przyniosły strzały Iwanickiego i Rysiewskiego, ale w 71 minucie meczu na 2:0 podwyższył Daniel Feruga. Miał ułatwione zadanie, tym bardziej, że dwie minuty wcześniej za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Sawicki z Górnika.

Wprawdzie pod koniec spotkania piłkarze z Wałbrzycha próbowali szczęścia próbując uderzeń z dystansu, ale trzecią bramkę zdobyła Chojniczanka. Jej autorem był Marcin Garuch.

Chojniczanka Chojnice - Górnik Wałbrzych 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 - Michał Szałek (3), 2:0 - Daniel Feruga (71), 3:0 Marcin Garuch (90)
Chojniczanka: Misztal - Piszczek, Markowski, Szałek, Sylwestrzak, Bednarek (48 Iwanicki), Feciuch, Feruga (83 Kapsa), Rysiewski (89 Lenart), Garuch, Orłowski (73 Mikołajczak).
Górnik Wałbrzych: Jaroszewski - Orzech, Kubowicz, Wojtarowicz, Michalak, Radziemski (75 Matuszak), Morawski, Wepa, Michalak, Sawicki, Zinke.