Bieg Arasmusa 2017 przeszedł już do chlubnej historii Kiełpina. W sprinterskim biegu głównym na 5 km wystąpili najlepsi biegacze w kraju, ale również amatorzy i debiutanci z powiatu kartuskiego. Wśród mężczyzn faworytem był Tomasz Grycko - mistrz Polski na tym dystansie. Nie zawiódł, również w Kiełpinie był najszybszy, pokonując Marokańczyka Elasriego Abderrahima, Marka Kowalskiego i Łukasza Kujawskiego. Z pań najszybsza była Ewelina Paprocka. Pokonała m.in. Beatę Lupa i Dominikę Nowakowską, która wystartowała w Kiełpinie po raz pierwszy po kontuzji..

17 września teren przy stadionie w Kiełpinie zamienił się w prawdziwe miasteczko biegowe. Setki biegaczy z całej Polski bawiło się, wspólnie spędzało czas w grupach, korzystało z mnóstwa namiotów, w których można było pysznie zjeść i napić sie kawy czy ochłodzić emocje zimnymi napojami. Podobnie jak rok temu, organizatorzy spisali sie perfekcyjnie. Niesamowity klimat i atmosfera towarzyszyły całemu świętu biegania. Głównemu biegowi towarzyszyły starty dla najmłodszych, bieg dla wszystkich chętnych na kilometr oraz marsz nordic walking na 5 km.

Wyniki biegu głównego na 5 km


(W pisowni nazwisk mogą się pojawić błędy, były odsłuchiwane z dyktafonu. Gdy otrzymamy oficjalne wyniki, wszystkie literówki w nazwiskach poprawimy).

1. Tomasz Grycko - Władysławowo, UKS Bliza Władysławowo
2. Elasri Abderrahim - Maroko
3. Marek Kowalski - Żukowo, SKLA Sopot)
4. Łukasz Kujawski - Żukowo, Studio S7 Banino
5. Sebastian Wąsicki - Reda, Motywatornia Team

Panie

1. Ewelina Paprocka - Obliwice
2. Beata Lupa - Wilkowo Stare, UKS Olimp Łapy
3. Dominika Nowakowska - Kiełpino
4. Iwona Szabłowska - Juszkowo
5. Justyna Janta-Lipińska - Bytów, Ścigał Team

Kategorie wiekowe


Wśród dziewcząt 15-letnich najszybsze były Emilia Tofil z Gdyni i Ada Bojarska z Somonina. W kategorii chłopców na podium stanęli:Jakub Benka z Kiełpina, Janek Walendziak z Malborka, Jakub Klasa z Mściszewic.
Wśród dziewcząt 16-19 lat na podium stanęły: Klaudia Miotk z Kartuz, Martyna Damps ze Skrzeszewa i Dominika Kamkowska z Luzina. Kategorię chłopaków 16-19 lat wygrał Nikodem Strongowski z Mirachowa przed Adrianem Szmidt z Kalisk i Kamilem Wierzyńskim z Kartuz.
W kategorii 20-29 lat zwyciężyła Elżbieta Wiczkowska z Linii. Kolejne były Estera Stankiewicz i Karolina Keller. Wśród panów w tej kategorii najszybszy był Maciej Farta z Bolszewa, drugi - Dawid Went ze Smętowa Granicznego, a trzeci - Patryk Jakubek z Bytowa.
W kategorii 30-39 lat najszybsze były: Katarzyna Sołtys z Jeziorek, Natalia Michalska i Kamila Plichta z Goręczyna. Wśród panów na podium stanęli: Krzysztof Rudnik ze Słupska, Rafał Kołodzik z Luzina i Marcin Sieciński z Żukowa.
W kategorii 40-49 lat zwyciężyła Alicja Walendziak z Malborka przed Agnieszką Adamowicz z Sopotu i Anną Labuda z Prokowa. Wśród panów w tek kategorii zwyciężył Andrzej Zwolski z Bytowa przed Aleksandrem Burzyńskim ze Słupska i Piotrem Wierzyńskim z Kartuz.
W kategorii 50-59 lat najszybsza była Mirosława Bela z Kartuz przed Ireną Baranowską z Lęborka i Edytą Guinter-Klasa z Mściszewic.Wśród panów najszybszy był Dariusz Wąsowski z Koteża przed Waldemarem Klonowskim z Gdańska i Zdzisławem Roszkowskim z Borkowa.
W kategorii 60 + najszybciej na metę dobiegła Grażyna Witt z Sopotu przed Małgorzatą Policeusz z Gdańska i Elżbietą Napiątek z Bytowa. Wśród panów w kategorii 60-69 lat zwyciężył Jan Klasa przed Stefanem Sanda z Gdyni i Ryszardem Tarasiewiczem z Braniewa.
W kategorii 70-75 lat wśród panów najszybszy był Bolesław Sosnowski z Gdyni przed Edwardem Szpyrą z Gdyni.
W kategorii 76-85 wystartował jeden wspaniały zawodnik, znany miłośnikom biegów od lat, pan Stanisław Niwiński. Pan Stanisław był najstarszym zawodnikiem II Biegu Arasmusa w Kiełpinie na 5 km. Uhonorowano też najmłodszego, którym był 12-letni Sławek Dubiela.Ręce uścisnęli sobie obaj panowie.
Wśród mieszkańców Kiełpina najszybsze była Paulina Kalinowska przed Moniką Gruchała i Weroniką Siterle, a wśród panów Mirosław Formela przed Dariuszem Brzeskim i Michałem Kotoniem.

Wyniki Nordic Walking na 5 km


Mężczyźni
1. Piotr Rogalski z Gdyni
2. Adrian Tofil z Gdyni
3. Piotr Brzosowski ze Sławna

Kobiety
1. Agnieszka Mielecka z Gąsawy
2. Adrianna Lipko z Gdyni
3. Katarzyna Szpilman z Gdynii

Pieniążki dla Róży


II Bieg Arasmusa w Kiełpinie miał tradycyjnie charakter charytatywny. W tym roku pieniądze z tzw. wpisowego przeznaczone zostały dla 9-letniej Różyczki Herbasz z Kartuz, dziewczynki walczącej z rakiem mózgu. Róża wraz z rodzicami i rodzeństwem była obecna podczas biegu i osobiście odebrała czek przeznaczony na jej rehabilitację. Aktualnie po kolejnym etapie leczenia, dziewczynka przebywa z rodzicami.


Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!