Mieszkańcowi Borowego Młyna (gm. Lipnica) ukradziono ok. 70 litrów oleju napędowego i latarkę akumulatorową o wartości 300 zł.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
– Podczas oględzin okazało się, że sprawcy najprawdopodobniej weszli przez drzwi służące do wyrzucania siana. Kłódka i drzwi do garażu nie były uszkodzone – mówi Michał Gawroński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji z Bytowa.

Stróże prawa szybko wpadli na trop złodzieja. Gdy udali się do niego, spotkali go po drodze. Jechał swoim volkswagenem golfem. Został zatrzymany.

– Golfem kierował 27-letni mieszkaniec gminy Lipnica. W trakcie kontroli na tylnej kanapie policjanci zauważyli latarkę, która przypominała opisaną przez okradzionego gospodarza – dodaje Gawroński.

Mężczyzna przyznał się do przestępstwa. Opowiedział, że zrobił to wraz z kolegą, który jest 21-letnim mieszkańcem województwa zachodniopomorskiego przebywającym w gminie Lipnica.

Stróże prawa ustalili, że w drodze na miejsce przestępstwa samochodem kierował właśnie 21-latek, który ma sądowy zakaz jazdy samochodem. Oprócz zarzutu kradzieży usłyszy więc dodatkowym zarzut, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

– Skradziony olej napędowy był już w baku volkswagena, więc mężczyźni oddali pieniądze – dodaje rzecznik policji.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!