W piątek 12 lutego szkoła w Borowym Młynie otrzymała imię księdza Bernarda Gończa. Przyjęto też nowy sztandar. 


Patrona szkoły wybrała społeczność Borowego Młyna. Gończ był pierwszym proboszczem parafii Borowy Młyn. Wsławił się w walkach o ziemie polskie, w tzw. Wojnie Palikowej.


„Bóg – Honor – Nauka – Ojczyzna” to słowa, które znalazły się na sztandarze z wizerunkiem patrona szkoły. Dlaczego akurat ksiądz Gończ? Opinie mieszkańców i władz oraz relacja z imprezy 19.02 w "Dzienniku Powiatu Bytowskiego"

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

J35 (gość)

nie zgadzam się z wami, ponieważ nie jest ważny wygląd lecz wypełnianie obowiązków
a moim zdaniem to władza w gminie Lipnica się znacznie poprawiła

J24 (gość)

świetna władza w tej Lipnicy. Wójt jąkała i MAŁOROLNY, przewodniczący rady prosty jak CIEĆ, przewodniczący komisji rolnictwa BURAK i prostak, radni koalicyjni - NIEMOWY i bezmózgi, kontroler finansowy NIE-wyuczony człowiek orkiestra i donosiciel, kierownik oczyszczalni ścieków PRZEKRĘTAS i kombinator, kierownik referatu rolnictwa PIJACZYNA i intrygant, kierownik Oświaty CICHODAJKA i nałożnica, sekretarz na PRAWIE i chyba stanowisku, skarbnik ... szkoda gadać

sąsiad (gość)

Czy przewodniczący Ejtminowicz mógłby w końcu ubrać się jak przystało na taką uroczystość. Koszula i krawat proszę pana obowiązuje, a nie golf od dojenia krów w paski

www.kaszebkorewolucejo.pl (gość)

Sztandar 
„Bóg – Honor – Nauka – Ojczyzna” - czy to jest szkoła wyznaniowa czy szkoła publiczna (samorządowa), która w myśl Konstytucji jest niezależna światopoglądowo?