Fałszerz został aresztowany na 3 miesiące Fałszerz został aresztowany na 3 miesiące

Fałszerz został aresztowany na 3 miesiące (© KPP Bytów)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kara nawet 25 lat pozbawienia wolności za fałszowanie pieniędzy grozi 32-letniemu mieszkańcowi gm. Lipnica. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Policjanci w jego samochodzie znaleźli 77 podrobionych 100-złotówek. Dodatkowo kierował samochodem w stanie nietrzeźwości.


– Mężczyzna został już przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty. Na wniosek prokuratora sąd aresztował go na 3 miesiące – mówi Michał Gawroński, oficer prasowy policji.


Fałszerz wpadł w nocy z czwartku na piątek, gdy w miejscowości Łąkie policjanci zatrzymali do kontroli seata cordobę. W trakcie czynności okazało się, że 32-letni kierowca jest nietrzeźwy. Mężczyzna w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu.


– Mieszkaniec gm. Lipnica w trakcie kontroli zachowywał się bardzo nerwowo. Stróże prawa przeszukali samochód, którym się poruszał. Pod dywanikiem kierowcy znaleźli 77 banknotów o nominale 100 złotych. Okazało się, że pieniądze są fałszywe – opowiada rzecznik policji.


32-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukania jego domu śledczy zabezpieczyli urządzenie wielofunkcyjne do drukowania i kopiowania. Policjanci ustalili, że mężczyzna kserował banknoty. Zabezpieczenia starał się podrobić brokatem i lakierem bezbarwnym.


32-letni mieszkaniec gm. Lipnica został już przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty. Na wniosek prokuratora sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Za podrabianie pieniędzy grozi kara pozbawienia wolności od 5 do 25 lat.

Mieszkańcy gminy Lipnica opowiadają o fałszerzu – "Taki spokojny chłopak to był." – czytaj w piątek 3 września w "Dzienniku Powiatu Bytowskiego".


Photobucket

Photobucket

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

abc (gość)

dziura w budżecie rafałka więc chciał chłopak jakoś pomóc, to że pijany potwierdza to nawet, a że kilka stówek pod wycieraczke wpadło?? no cóż, każdemu należy się jakiś %