Sławomir Ejtminowicz nie zgadza się z decyzją biura wyborczego Sławomir Ejtminowicz nie zgadza się z decyzją biura wyborczego

Sławomir Ejtminowicz nie zgadza się z decyzją biura wyborczego (© Marcin Pacyno)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Radzie Gminy Lipnica do poniedziałku 23 sierpnia dano czas na poprawienie uchwały o zmianie okręgów wyborczych. Według Krajowego Biura Wyborczego to błędne prawo. Radni oponują, ale spodziewają się, że protesty na niewiele się zdadzą. Uchwała może być bowiem zmieniona wbrew ich woli.

– To uchwała niezgodna z naszymi zaleceniami. Wytyczne dotyczyły likwidacji okręgu wyborczego Prądzona, który jest najmniejszy w gminie Lipnica i nie spełnia wymogów okręgu wyborczego – wyjaśnia Jadwiga Pawlak, specjalista w Krajowym Biurze Wyborczym w Słupsku. – Jeżeli gmina nie zmieni uchwały, to jednym zarządzeniem uczyni to komisarz wyborczy – dodaje Pawlak.

Przypomnijmy, że podczas sesji 5 sierpnia radni uchwalili zmianę okręgów łącząc Mielno z Zapceniem i Luboniem i przyłączając do niego Kiedrowice, które 4 lata temu włączono do obwodu Lipnica. Okazało się, że takie posunięcie nie było zgodne z wytycznymi komisarza wyborczego. Dlatego mieszkańcy Zapcenia zgłosili protest.

Przewodniczący rady jest nieugięty. – Odwołamy się od decyzji komisarza wyborczego – mówi Sławomir Ejtminowicz. – W naszym mniemaniu wytyczne komisarza wyborczego są niekorzystne dla gminy. Dzisiaj Prądzona będzie wchłonięta przez większy okręg, a w następnej kadencji będzie to Mielno. Z czasem doszłoby do tego, że radni byliby wybierani tylko w największych miejscowościach, bo pozostałe okręgi nie spełniałyby wymogów. Oznaczałoby to, że małe miejscowości nie miałyby szans na swoich przedstawicieli w radzie. Dlatego nie zamierzamy zmieniać swojej decyzji. Będziemy się odwoływać. Jeżeli okaże się to nieskuteczne, to niestety komisarz jednym zarządzeniem i tak zmieni naszą uchwałę. Tak było w przypadku Kiedrowic w poprzedniej kadencji. Najprawdopodobniej nie będziemy mieli nic do gadania – przyznaje Ejtminowicz, który nie zamierza zwoływać sesji w celu poprawienia uchwały.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

swój (gość)

Dajcie już spokój tem panu, a borowianie niech mu dadzą na w listopadzie CZERWONĄ kartkę i niech sobie żyje własnym życiem.

gość (gość)

Skrzyknijmy się i nie kupujmy od niego na znak protestu!!!!!!!!! za to że nas mieszkańców gminy ośmiesza w mediach swoimi wypowiedziami a przedewszystkim wyglądem, bo prawdopodobnie nie tylko na te dożynki się wybiera @@@@@@@@@@@@@@@@.

swój (gość)

I tak faktycznie jest, a ten ciemnogród na zdjęciu co już nie ma klientów w Borowym, co się pcha do Borzyszków na dożynki parafialne,,,,,,,,Ej,,,,,,, Fuj, Fuj

gość (gość)

Czy ten wie co mówi,o ile ja wiem to włąśnie tą uchwałą łączycie cztery sołectwa (Kiedrowice,Mielno, Zapceń, Luboń) a przecież Mielno miało swój mandat i Zapceń, Luboń również swój mandat, czyli małe miejscowości były reprezontowane w Radzie Gminy, ta uchwałą robi się duży okręg - to jak tu można mówić że chcecie dać większe szanse małym miescowościom na swojego przedstawiciela w Radzie Gminy?????? nieporozumienie, a może chodzi o co innego, czyżby głównym kłopotem waszym był Pan W. M. i trochę trzeba zamieszać nawet wbrew prawu, ale co tam "głupi to kupi" oj nieładnie, nieładnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Goch 123 (gość)

Szanowny Panie Marcinie! Pisz artykuły, ale fotek tego Pana lepiej nie pokazuj.
Lipnicy nie jest potrzebna taka reklama w Polsce.

gość (gość)

można mieć swój styl ubieranie się i bycia - w tym gościu nie ma ani jednego ani drugiego, ciekawe czy na sali obrad mogą otwierać okna, bo podejrzewam że zapach jak i wygląd...fuj...fuj

gość (gość)

Boże, jak ten człowiek wygląda!!! Jakby dopiero co z obory wylazł!!! To ma być przewodniczący rady gminy???!!! Wstyd na całą Polskę!!!