18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Drutex-Bytovia Bytów - Warta Poznań 3:1. Zespół Pawła Janasa zdobył komplet punktów

Drutex-Bytovia - Warta Poznań 3:1
Drutex-Bytovia - Warta Poznań 3:1 Łukasz Boyke
Drutex-Bytovia Bytów pokonała przed własną publicznością Wartę Poznań 3:1. Bramki zdobywali kolejno Robert Hirsz, Wojciech Pięta i Mateusz Michalski.

W pierwszej części meczu gospodarze nie wypracowali zbyt wielu okazji do zdobycia bramki, bo skutecznie utrudniały to silne porywy wiatru.

Pierwszą bramkę w tym meczu po niespełna kwadransie gry strzelili natomiast przyjezdni. Po szybkiej kontrze gospodarzy i zagraniu ręką jednego z obrońców gości sędzia wskazał jedenastkę, której nie wykorzystał Janusz Surduykowski. Do końca pierwszej części meczu zawodnikom Pawła Janasa nie udało się skutecznie zagrozić bramce Warty Poznań, która w tej rundzie także zamierza walczyć o awans do I ligi.

Gra ożywiła się po przerwie, kiedy piłkarze ponownie wybiegli na murawę. W 46 minucie gry były selekcjoner reprezentacji Polski zdecydował się wprowadzić na plac gry doświadczonego Wojciecha Piętę, który zastąpił Mariusza Kryszaka i Jakuba Cesarka, który zajął miejsce Daniela Bujoka.

Przeczytaj również o tym, jak Drutex-Bytovia Bytów zremisowała z Odrą Opole

Po kilku niewykorzystanych akcjach piłkę do bramki przyjezdnych w 68 minucie meczu wbija Robert Hirsz. Dwie minuty później natomiast Wojciech Pięta wyprowadził zespół na prowadzenie. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry prowadzenie na 3:1 podwyższył Michalski.

Szczegółową relację z meczu przeczytasz w poniedziałkowym Dzienniku Bałtyckim.