(© materiały prasowe)

W najnowszej edycji rankingu prezentującego 200 największych polskich przedsiębiorstw Drutex zanotował kolejny wzrost. Firma poprawiła swoją pozycję aż o 18 miejsc i zajęła 153 lokatę wśród najlepszych. Miejsce w prestiżowym gronie najdynamiczniej rozwijających się spółek potwierdza silną pozycję Drutex-u na mapie krajowych liderów, ale również stanowi dowód skutecznej polityki międzynarodowej ekspansji. Uzyskana lokata jest o tyle istotniejsza, że w rankingu brane są pod uwagę zarówno spółki państwowe jak i firmy prywatne.

Rok 2016 Drutex zamknął po raz kolejny z rekordowymi przychodami na poziomie ponad 733 milionów złotych, co oznacza prawie 20 procentowy wzrost w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Spółka umocniła swoją wiodącą pozycję zarówno wśród krajowych producentów stolarki okienno-drzwiowej jak i za granicą. Dziś eksport stanowi już ponad 73 procent całkowitej wielkości sprzedaży. Do najważniejszych rynków eksportowych należą Niemcy, Włochy, Francja, ale również USA i Australia.

- Poszerzenie portfolio produktów, sprawność działania, silny marketing i inwestycje w markę pozwalają nam na wzmacnianie wizerunku firmy jako rzetelnego partnera w biznesie. Drutex rokrocznie rośnie w siłę. Jesteśmy firmą zdrową, zbudowaną na stabilnych fundamentach, co stanowi o naszej przewadze konkurencyjnej. Oferujemy wysokiej jakości produkty dopasowane do potrzeb klientów na poszczególnych rynkach. Indywidualne podejście do klientów determinuje nasz rozwój. Najnowszy ranking „200 największych polskich firm Wprost” jest świetnym odzwierciedleniem potencjału naszego przedsiębiorstwa – mówi Leszek Gierszewski, prezes Drutex S.A.


Przeczytaj również o tym, jak firma Drutex z Bytowa otworzyła ECS

Dynamiczny wzrost Drutex-u opiera się na wielomilionowych inwestycjach. Firma niedawno uruchomiła Europejskie Centrum Stolarki, dzięki czemu podwoiła swoje możliwości produkcyjne i powiększyła powierzchnię produkcyjną do 95,000 metrów kwadratowych. W tym roku firma już planuje kolejne inwestycje w infrastrukturę i rozwój możliwości wytwórczych.

Oglądaj także: Adam Banasiak (Olimpia Grudziądz) po meczu z Drutex-Bytovią Bytów

Z regionu

Komentarze (73)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Przeprosiny (gość)

Przepraszam Pana Bogdana Kiełpińskiego za moje haniebne słowa które zostały napisane przeze mnie na tym forum, które obrażały Pana osobę i godziły w Pana godność. W komentarzu padły niestosowne i wulgarne zwroty które nigdy nie powinny mieć miejsca. Jest Pan dobrym, uczciwym człowiekiem. Jeszcze raz mocno przepraszam!!

Strzała (gość)

Orlowski najgorszy majster. Traktuje ludzi jak smieci. Ale nie którzy go uwielbiaja i mu w dup.. wchodza bo sa przydupasami orzelka.

Zniesmaczona (gość)

Wszystko jest okej tylko dlaczego sprzataczka zarabia więcej niż człowiek pracujący na lini?

Monika (gość)

A ja mam brygadzistę ok. Robota to robota, swoje trzeba zrobić i od tego on jest, że by czasami opr:). Poza tym fajny klimat w pracy, żaden obóz. Pracowałam wcześniej w sklepie od 6 do 18 i w soboty od 7-14 za 1550 zł to wiem co mówię.

Artur (gość)

I ja się zgadzam z Jankiem... Gdzie tyle zarobisz i wszystko jeszcze masz na kwicie... Jak mam prosić w innych firmach o wypłatę, to serio wole tu. A rózni ludzie sa wszędzie

Janek (gość)

W każdej firmie znajdą się tacy co to tylko narzekają. Chyba nie pracowali gdzie indziej, na budowie na najniższej, w tartakach itd. ja to mam za sobą i mam porównanie. Tu zawsze wypłata na czas, siedzisz w hali a nie na deszczu czy w mrozie zimą. A gdzie indziej wcale lepiej nie płacą.

Drut (gość)

Drutex to jedno wielkie bagno!!! Na drzwiach dźwigać te suwanki i drzwi za takie pieniądze porażka totalna.

Donald (gość)

Kolejny przykład jak można "suwerena" w konia robić i z każdej strony go gnębić. A "suweren" w przyszłym roku znowu da się nabrać Dixiemu i wybierze go do Rady Miasta, ponieważ obieca, że będzie wspierał kosztem nadgodzin "suwerena" lokalną piłkę nożną. I tak Pan Jinks z Pixim i Dixim kręcą "suwerenem", a to w jedną lub drugą stronę przez cały rok.

john (gość)

dopóki nie bedzie w drucie wolnych związków zawodowych to tam normalnie nigdy nie bedzie. bo nie ma kto walczyć o swoje!!!

Bodziooo (gość)

A czemu Bogdan nie pochwali ze prędkość przekroczył?? I czy mendzie wzięli Prawko czy nie?

Bogdan G (gość) (Gość)

Szkoda ze się frajerzy nie chwala,jak ludzi traktują, nowe hale stoją a nawet klimatyzacji nie ma, szkoda kasy, ale na kamery w toalecie to szkoda nie jest, nawet nie można się pozadnie skupić z myślą ze kamera widzi. A.ludzi oszukujecie!!! Gdyby sami ukraince zostały to firma na pewno by na dno poszła...człowiek rypie przychodzi na druga zmianę od 14 do 22 na dworze 26 stopni, człowiek ledwo na hale wejdzie a już cały mokry taki skwar jest.

Gość (gość)

Panie Leszku chwailic to sie pan lubisz jaki to pan genialny jesteś jak to wszystko ładnie funkcjonuje, ile to kasy klepiecie itd. tylko że dorabiasz sie pan naszym kosztem. nie chciałbys pan robic w takich warunkach za 2200, bo nigdy żeś pan po nocach nie pracował to nie wiesz ile to siły kosztuje. I nie wstyd ci sie tak przechwalać w gazetach jaka ta firma jest super?

drut (gość)

drutex dno totalne. Wypłaty co raz mniejsze. bo po co dawać większe polakom, jak można sobie ukrainców ściągnąć za WIĘKSZE pieniądze!!!