Drutex-Bytovia - Kaszubia Kościerzyna 1:0. Zespół Pawła Janasa wygrał z trzecioligowcem

Drutex-Bytovia - Kaszubia Kościerzyna 1:0
Drutex-Bytovia - Kaszubia Kościerzyna 1:0 Zbigniew Płaczkiewicz
Po meczu z trzecioligowcem z Kościerzyny kontrakt z klubem podpisał 22-letni Wojciech Pawłowski, który najpewniej zastąpi w bramce kontuzjowanego Mateusza Oszmańca.

Chociaż w szeregach Drutex-Bytovii wciąż testowani są nowi zawodnicy, którzy w wiosennych rozgrywkach mają stanowić o sile zespołu, bramkę dla czarno-biało-czerwonych w tym kontrolnym spotkaniu strzelił w 42 minucie spotkania dobrze znany miejscowym kibicom Daniel Mąka.

Wojciech Pawłowski, golkiper z ekstraklasową przeszłością po 23 minutach gry doznał kontuzji prawej nogi. Sztab szkoleniowy uspokaja.

- To nic poważnego, ale po co ryzykować - uspokaja Waldemar Kowalik, masażysta w klubie. - Gdyby to był mecz o stawkę, Wojtek otrzymałby pomoc medyczną i spokojnie mógłby kontynuować grę.

Przeczytaj również o tym, jak Drutex-Bytovia wznowiła treningi po zimowej przerwie w rozgrywkach

O kontrakt w Bytovii walczy jeszcze japoński pomocnik Shohei Okuno, Radosław Robakowski i Artur Formela z GKS Sierakowice, którzy także mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w tym meczu. Pomimo wzmocnień zespołowi nie udało się podwyższyć prowadzenia. Piłkarze z Kościerzyny zaś jeszcze przed końcem spotkania mieli okazję do wyrównania wyniku, ale od straty gola zespół miejscowych uchronił Nikodem Kowalczuk.