(© PSP Bytów)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Strażacy prezentowali przed komisją egzaminacyjną wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy

W Komendzie Powiatowej PSP w Bytowie przeprowadzony został egzamin końcowy dla strażaków ratowników PSP z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Egzamin przeprowadziła komisja powołana przez Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku, w składzie osobowym:

- lek. med. Jarosław Stefaniszyn,
- lek. med. Paweł Szajda,
- rat. med. Sebastian Żywicki.

Przeczytaj także o tym, jak strażacy ochotnicy z powiatu bytowskiego trenowali pierwszą pomoc

Do egzaminu przystąpiło łącznie 61 strażaków PSP, w tym 33 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Bytowie oraz 28 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Miastku. Strażacy prezentowali przed komisją egzaminacyjną wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, nabyte metodą samokształcenia. Doskonalili oni intensywnie swój warsztat pracy przed egzaminem pod nadzorem ratowników medycznych z Komendy Powiatowej PSP w Bytowie - Grzegorza Wyszeckiego i Krzysztofa Kuli. Przydatne były także dla strażaków doświadczenia z rzeczywistych zdarzeń na drogach, w których uczestniczyli i których niestety, z roku na rok przybywa. Wszyscy strażacy PSP z Bytowa i Miastka zdali egzamin z wynikiem pozytywnym i uzyskali certyfikaty do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy na kolejne trzy lata.

Tekst: asp. sztab. Stefan Pituch

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: