Dawid Makurat wicemistrzem Polski kadetów w wędkarstwie spławikowym

Bartosz Cirocki
Dawid Makuat podczas Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Spławikowym w Kluczborku
Dawid Makuat podczas Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Spławikowym w Kluczborku ze zbiorów koła
Dawid Makurat stanął na podium Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Spławikowym. Reprezentant Kartuz zdobył srebrny medal w kategorii kadetów.

Na zbiorniku retencyjnym w Kluczborku k. Opola odbyły się Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Spławikowym. Brał w nich udział Dawid Makurat, reprezentant koła PZW nr 57 w Kartuzach, który zdobył srebrny medal w kategorii kadetów, czyli zawodników do lat 14.

Rywalizacja trwała trzy dni. W piątek Dawid był drugi w sektorze z wynikiem 8 025 g, a w sobotę i niedzielę wygrał ze zdobyczami o wagach 10 525 g i 8 090 g. Dawid zakończył zawody z wynikiem ponad 26 kg, największym w całych zawodach.

W końcowej kolejności najważniejsze były jednak punkty sektorowe - Dawid zgromadził cztery, co dało mu wicemistrzostwo Polski. Zwyciężył Mateusz Durajczyk z okręgu mazowieckiego, który wygrał trzy tury w swoim sektorze i zgromadził 3 punkty, a złowił o 5 kg mniej ryb od kartuzianina.