Człuchów. Ogólnopolski Bieg „Tura’’ im. Henryka Pliszki Część 1 [WYNIKI, ZDJĘCIA, WIDEO]

Beata Gliwka
Jubileuszowa 25. edycja Ogólnopolskiego Biegu „Tura’’ im. Henryka Pliszki ulicami miasta wystartowała w niedzielę 28 maja. Poprzedził ją 20. Mały Bieg Tura...

Jubileuszowa 25. edycja Ogólnopolskiego Biegu „Tura’’ im. Henryka Pliszki ulicami miasta wystartowała w niedzielę 28 maja. Poprzedził ją 20. Mały Bieg Tura, w którym ścigały się w tym roku dzieci ze szkół podstawowych. Młodzież gimnazjalna dołączyła do głównego biegu – na jedno okrążenie. Pozostali zawodnicy pokonywali trasę trzykrotnie – łącznie około 10 km.

Bieg "Tura" w Człuchowie 2018 - Zobacz START biegu

W biegu głównym w kategorii open wyciężył Łukasz Wirkus z Talexu Borzytuchom, drugie miejsce zajął Bartosz Osior, z Hummel Team Polska, a na trzecim stopniu podium stanął Bartłomiej Krotla z Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego, który otrzymał też nagrodę dla najlepszego zawodnika z powiatu człuchowskiego. W kategorii pań najszybsza była Barbara Łącka z lekkoatletycznej sekcji Chojniczanki, druga na mecie pojawiła się Anna Nowakowska, a trzecia - Antonina Wirkus. Najlepszą zawodniczką z powiatu człuchowskiego została Marlena Pawłowska.