Ćwiczenia strażaków w Łodzieży. Ewakuowano wszystkich uczniów i pracowników szkoły ZDJĘCIA

W ramach tzw. „ćwiczeń na obiektach” strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Miastku zorganizowali pozorowaną akcję ratowniczą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy.

Założono, że w budynku szkolnym nieznana osoba odpaliła świece dymne, powodując zadymienie klatek schodowych i korytarzy. Dyrekcja szkoły podjęła natychmiastową decyzję o ewakuacji wszystkich z budynku. Powiadomiono tez strażaków. Pomimo ewakuacji stwierdzono, że dwie osoby wciąż muszą przebywać w budynku szkoły. .

- Zastępy ratownicze z JRG Miastko i OSP Świerzenko zajęły się ratowaniem uczniów, którzy podczas ucieczki zostali poszkodowani i pozostali na klatce schodowej - relacjonuje asp. sztab. Stefan Pituch, z-ca komendanta PSP w Bytowie. - Zastęp ratowniczy z OSP Piaszczyna zorganizował punkt medyczny i udzielał kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Strażacy ochotnicy z Kamnicy zbudowali zasilanie wodne do beczkowozów podających wodę gaśniczą. Organizacją ruchu na drodze przy szkole zajęli się policjanci z miasteckiego komisariatu. Spraw porządkowych dopilnowali funkcjonariusze Straży Miejskiej w Miastku.

Przeczytaj również o obchodach Dnia Strażaka w Bytowie

Działaniami ratowniczymi kierował st.ktp. Dariusz Dwulit – dowódca miasteckiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP. Pracę strażaków oceniał mł.bryg. Henryk Talewski – Naczelnik Wydziału Operacyjnego KP PSP w Bytowie.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.