Wywroty spowodowały wyrwy w jezdniach i poboczach Wywroty spowodowały wyrwy w jezdniach i poboczach

Wywroty spowodowały wyrwy w jezdniach i poboczach. Straty są ogromne. Powiat chce 25 milionów złotych. (© Sylwia Lis)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Bytowskie starostwo stara się o pieniądze na remonty dróg, które zostały zniszczone lub uszkodzone podczas nawałnicy, która przeszła nad powiatem w połowie sierpnia.

Najbardziej uszkodzone przez nawałnice odcinki dróg to: Parchowo - Półczno - Studzienice, Parchowo - Nakla - Skwierawy, Studzienice - Sominy, Jasień - Chośnica - Parchowo, Mądrzechowo - Ząbinowice - Rabacino, Studzienice - Przewóz, droga w okolicach Sumin do granic powiatu kościerskiego i kartuskiego.

O 25 milionów złotych stara się powiat bytowski na remonty zniszczonych dróg


Wywroty spowodowały wyrwy w jezdniach i poboczach. Straty są ogromne. Starostwo oszacowało łączną długość uszkodzonych dróg na 70 kilometrów. Teraz starosta zawnioskował do wojewody pomorskiego o dotację z budżetu państwa na remonty w wysokości ponad 25 milionów złotych, a łączne straty oszacowano na 31,8 miliona złotych. Dotacja może wynieść więc 80 procent kosztów. Pozostałe pieniądze będą pochodziły z budżetu powiatu bytowskiego.

- Liczymy, że nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony - mówi Leszek Waszkiewicz, starosta bytowski. - Wybraliśmy te drogi, które najbardziej ucierpiały wskutek sierpniowej nawałnicy. Wniosek trafi do weryfikacji do wojewody.

Nawałnica na Pomorzu. "Straszny huk, błyski i trzaski" [relacje świadków]
Moto

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!