(© Robert Kwiatek/arch.)

Nawet 3 tys. zł otrzyma zwycięzca pierwszej edycji Konkursu Sztuki Ludowej im. Józefa Chełmowskiego.

Prace można dostarczać do 20 czerwca do Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie, ul. Zamkowa 2, 77-100 Bytów, z dopiskiem „Konkurs Sztuki Ludowej im. Józefa Chełmowskiego”. Jurorzy dzieła twórców będą oceniać w trzech kategoriach: rzeźba i płaskorzeźba w drewnie, malarstwo na szkle i malarstwo na płótnie. W konkursie udział mogą brać, co ważne, dorośli mieszkańcy trzech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.
Ideą przedsięwzięcia jest założenie, że współcześni artyści ludowi, czerpiąc w swojej twórczości z tradycji, nadają jej nowy kształt, odpowiadający na zmieniającą się rzeczywistość.
Organizatorem jest Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie, miasto i gmina Brusy. Szczegółowych informacji udziela Jaromir Szroeder - kierownik Działu Etnograficznego Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie, tel. 59 822 86 15, e-mail: jaromir@muzeumbytow.pl.
W kapitule konkursu zasiadają: Jadwiga Chełmowska, żona pana Józefa, Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz burmistrz Brus Witold Ossowski.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!