(© Collage Mateusz Węsierski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Centralne Biuro Antykorupcyjne aresztowało znanego w powiecie bytowskim 41-letniego biznesmena Janusza R. z Borowego Młyna i 56-letniego specjalistę ds. budowlanych pracującego w Nadleśnictwie Osusznica. To element śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Gdańsku.

Sprawa jest rozwojowa. Śledczy informują na razie zdawkowo, ale nam udało się ustalić kilka ważnych faktów.

– Jest to początkowe stadium i ma charakter rozwojowy. Mogę tylko powiedzieć, że zarzuty korupcyjne zostały postawione dwóm podejrzanym. Jeden z nich to przedsiębiorca budowlany, a drugi to pracownik Lasów Państwowych. Wobec tego drugiego zastosowano tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, a wobec przedsiębiorcy poręczenie majątkowe w kwocie 70 tys. zł, zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny – mówi Krzysztof Trynka, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.

Prokurator nie chce zdradzić czego miałby dotyczyć przestępczy proceder. Mówi ogólnie, że chodzi o zarzuty korupcyjne.

CBA podaje, że agenci działając na terenie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego wykonali szereg przeszukań. W ich wyniku zatrzymano dwie osoby. Obaj zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach.

Nieoficjalnie udało się nam ustalić, że zarzuty wobec leśnika nie dotyczą jego miejsca pracy w Lasach Państwowych, ale gminy Biały Bór (woj. zachodniopomorskie), gdzie dorabiał po godzinach. Potwierdza to jego przełożony.

Szczegóły sprawy w piątek 24.04 w "Dzienniku Bałtyckim".

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (18)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gość (gość)

rzeczwiście trzeba ustalić IP komputerów z których wysyłane są te komentarze i wezwać do prokuratury osoby je piszące, bo albo tylko rzucają oszczerstwami albo wiedzą coś na ten temat

gość (gość)

Teraz w Miastku TiR się rozwali../Tomek I Romek/ wspólne balowanie w Borowym u Rychtera zalatwianie robót i przetargów.. teraz dupsko pali i osrani sa po pachy.. nieznacie dnia ani godziny kiedy CBA po was przyjdzie jak po tych z urzedu w Białym Borze..kupcie sobie szczoteczki..tam trzeba mieć swoje.To jest wasz koniec !!!

Zblewiak (gość)

BRAWO CBA - pokażcie na co Was stać, teraz prześwietlmy jeszcze gminę Zblewo i łapówkę za wygranie przetargu na remont Urzędu Gminy wartą 50000 PLN

gość (gość)

I czemu skamlesz? Wiesz doskonale, którzy urzędnicy biorą. Dlaczego więc tego nie zgłosisz? Boisz się? Czy też liczysz na załatwienie swoich spraw przy pomocy koperty?

borowiak (gość)

Przetargi, przetargi to po co urzędnicy nakłaniają do dawania łapówek. Przetargi składane w kopertach i otwierane przy wszystkich i nie ma problemu a urzędnicy mimo to jeszcze żądają kasy. Ten człowiek zatrudnia tyle osób zawsze miał niższe ceny to o co tu chodzi.Jak chcieliście aby wam sponsowował imprezy dla dzieci, sołectw szkół wtedy było dorze. Jacy ludzie są obłudni. Trzymaj się Janusz dalej prowadz firmę i pokaż, że będzie dobrze.

Przedsiębiorca (gość)

Na tego Pana z Osusznicy był już najwyższy czas, wszyscy wiemy ile nas kosztował przy remontach leśnictw, a spróbuj nie dać,,,,,,,,,,,,,, Brawo CBA

Drwal (gość)

A może trzeba Jarku pojechać na drogi w nadleśnictwie Osusznica remontowane przez R., oj przyda się sprawdzić, oj przyda, a Zdzisław P. - ściemniacz i łapciuch.

Edytowany przez moderatora: 2010-04-23 09:55

gość (gość)

R. teraz przeniósł się do Miastka i wszystko wygrywa, czas na kontrolę w miasteckim ratuszu. Za darmo nie robił imprez dla urzędasów.

Edytowany przez moderatora: 2010-04-23 09:36

Lipniczanin (gość)

Panie Jarku, dziwię się że trzyma Pan tak skorumpowanego człowieka w swojej firmie, który przyjżdża do pracy, umyje samochód i rozgląda się od kogo i ile można wziąć, przyzwyczajony za starych dobrych czasów, tylko w tedy nie miał tyle możliwości. Radzę Panu niech Pan przeprowadzi własną wewnętrzną kontrolę póki jeszcze nie jest za póżno i póki jest Pan na stanowisku nadleśniczego !!!

obserwator (gość)

Ogólnie było wiadomo że pseudo- przedsiębiorca Janusz R. bez łapówki nic nie wygra, bo nie potrafi solidnie i w terminie nic zrobić, Panowie z CBA do Bytowa, do Bytowa - do ratusz, UP, PKP