Czarna Dąbrówka: Zawody koła PZW Lipień. Spinningiem i spławikiem

Mateusz Węsierski
Zbigniew Stefanowski, jeden z uczestników Wielkiego Rybobrania
Zbigniew Stefanowski, jeden z uczestników Wielkiego Rybobrania Józef Kowal
Pracowity weekend mieli wędkarze z koła PZW “Lipień” Czarna Dąbrówka.

W sobotę nad jeziorem w stolicy gminy zorganizowali zawody dla niepełnosprawnych p.n. Wielkie Rybobranie. W kategorii senior łowiło 9 osób. Było też 4 uczestników kategorii junior. Wśród starszych wygrał Artur Gosz (210 pkt) przed Wojciechem Płotką (25 pkt) i Barbarą Lis (20 pkt). Wśród młodszych najlepszy był Kordian Chadacz (210 pkt) przed Karoliną Wolską (20 pkt) i Bogumiłą Stenka. Nagrody sponsorował GOPS i sklep wędkarski “Rybka” ze Słupska.

W niedzielę odbyła się pierwsza tura Spinningowych Mistrzostw Koła nad jeziorem Kopieniec Duży. Walczyło 33 wędkarzy, w tym jedna kobieta – Ewa Maciaszek. Zajęła ona czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej. Oprócz niej ryby złowiło tylko pięciu zawodników. Wygrał Marian Cywiński (650 pkt) przed Kazimierzem Benkowskim (630 pkt) i Wiesławem Łabędą (600 pkt).

– Zawody odbywały się “na żywej rybie”, więc wszystkie wróciły do jeziora – podkreśla Andrzej Duszkiewicz, prezes koła PZW Lipień.